An image1975 Yılında Hannover-Almanya'da doğan oyuncu, ilk ve ortaöğretimini İzmir'de tamamladı. Ege Üniversitesi Restorasyon bölümünü bitirdikten sonra, Anadolu Üniversitesi'nde Kamu yönetimi okudu.

1995 yılında İzmir'de modellik yapmaya başladı. 1998 yılında İstanbul'a yerleşti ve modelliğe Beymen, Network, Altınyıldız, Damat gibi sektörün önde gelen firmalarıyla devam etti.

1999 yılında oyunculuğa "Gillette" reklamıyla adım attı. Aynı yıl Star TV'de yer alan "Kara Melek" dizisiyle başlayan TV macerası, “Serseri Aşıklar”, "En Son Babalar Duyar", "Alacakaranlık" ile devam ederken, 2007 yılında ATV’de yayınlanan "Kelebek Çıkmazı" dizisiyle ilk başrolünü oynadı. Daha sonrasında "Ateş ve Barut", "Gurbet Kuşları" ve son olarak "Kurşun Bilal" dizisiyle devam etti.

Oyunculuğun yanında aldığı sunuculuk teklifiyle 2004 yılında "Speed" adlı otomobil programıyla Kanal D ekranlarında sunuculuğa başladı.

2008 yılında Hintli Popcorn Film ve Cat Fılms'in birlikte üstlendiği, Avusturalya'lı sinemacılar "Özel Kardeşler" 'in yönettiği Türkiye'nin ilk aksiyon sinema filmi olan "Miras" adlı filmde başrolde yer aldı ve oyuncu adını bu projeyle yurtdışına da duyurmuş oldu. 

2010 yılında TFT Film'in yapımcılığını üstlendiği İstanbul Avrupa Kültür Başkenti Projesi olan "Mahpeyker - Kösem Sultan" sinema filminde başrol olarak, Selda Alkor, Damla Sönmez, Öykü Çelik ve Özgür Özberk ile birlikte oynadı.

2012 yılında Dada Film'in yapımcılığını üstlendiği "Kaos Örümcek Ağı" adlı aksiyon sinema filminde Rojda Demirer ve Cemal Hünal ile birlikte oynadı.